Virtuální výstavy a zajímavosti z našich sbírek

Přejeme Vám příjemně strávený čas! Vybírat můžete z aktuální nabídky:

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA VELIKONOČNÍCH POHLEDNIC

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak pro vás máme malou velikonoční nadílku. Historie pohlednic se začala psát ve druhé polovině 19. století, nahlédněte s námi do proměn velikonočních pohlednic dob minulých.


HOLOCAUST KLADENSKÝCH ŽIDŮ

Nejhorší osud čekal během Protektorátu na židovské obyvatelstvo českých zemí. Dva kladenské transporty s názvy "Y" a "Z", směřující do Terezína, byly vypraveny ve dnech 22. a 26. února 1942. Osmdesáté výročí těchto tragických událostí se Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně (SVMK) rozhodlo připomenout virtuální výstavou.

ŠPANĚLSKÁ CHŘIPKA V KLADNĚ

Zaměřeno na region! Víte, že první informace o výskytu španělské chřipky na našem území byla zjištěna právě v Kladně? V souvislosti s nynější celosvětovou pandemií Covid-19 se často hovoří o dřívější nákaze tzv. španělskou chřipkou. Přinášíme vám zajímavou online výstavu přibližující vývoj a průběh španělské chřipky u nás na Kladensku, která sužovala svět v letech 1918 - 1920.ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ ZVYKY NA KLADENSKU A SLÁNSKU

Poodhalte význam vánočních tradic a zvyků z pohodlí domova. Pokochejte se dobovými i regionálními fotografiemi či pohlednicemi.


VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ POHLEDNICE


Výběr pohlednic z roku 1918 až dosud. A nejen to! Nahlédněte i do tvorby výtvarníků Cyrila Boudy, Josefa Lady či Zdeňka Milera.


VÝROČÍ 150 LET OD POVÝŠENÍ KLADNA NA MĚSTO

Rok 2020 byl bohatý na mnohá výročí. Přinášíme vám malé online ohlédnutí za děním před 150 lety, kdy bylo Kladno vyzdviženo mezi města díky svému hornickému a hutnickému průmyslu.


NEŽ ROZKVETLY ŠEŘÍKY

Připravili jsme si pro vás unikátní virtuální výstavu Než rozkvetly šeříky - 75 let od konce 2. světové války na Kladensku. Nahlédněte do historie svého města či obce!VZPOMÍNKA NA SVOBODNÉ VOLBY V ROCE 1990

V roce 2020 je to již 30 let, kdy se konaly svobodné volby, v nichž mohli lidé vybírat z několika desítek stran a hnutí. Připomeňme si tuto přelomovou dobu plakáty ze sbírky našeho muzea.NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ Z NAŠÍ NUMIZMATICKÉ SBÍRKY

Nabízíme Vám pohled do naší numismatické sbírky. Vybrali jsme z ní několik zajímavých ukázek s příběhem a celou sbírku si pak můžete prohlédnout na webu Středočeského kulturního dědictví.OSMIČKOVÁ VÝROČÍ V KLADNĚ

Výstava vznikla k oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky v roce 2019. Zlomové okamžiky 1918, 1938, 1948, 1968, 1989.


© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 04.05.2022. Verze pro tisk. O úroveň výše.