Aktuálně

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


AKTUALITA

28. 5. 2021
Vážení návštěvníci, od 31. 5. 2021 jsou opět možné skupinové prohlídky.

Skupina do 10 osob (včetně průvodce) má vstup bez nutnosti prokázání testování či očkování. Skupiny do 30 osob s výjimkou dětí do 6 let věku (včetně průvodce) doloží čestné prohlášení o testování či očkování členů skupiny.

Bližší pravidla pro vstup do muzea naleznete zde a u vstupu do budovy.

Vstup jednotlivých návštěvníků je omezen na níže uvedený počet: Svět kostiček - 5 osob, Fenomén geocaching - 4 osoby, stálá expozice - 7 osob. V případě velkého zájmu návštěvníků může být prohlídka jedné výstavy zkrácena až na 30 minut.


Těšíme se s vámi na viděnou!
Pracovníci Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.FENOMÉN GEOCACHING

Ať jste kdekoli, někde poblíž je keš!
Výstava zaměřená nejen na kladenský region a blízké okolí potrvá od 4. 5. do 29. 8. 2021.

SVĚT KOSTIČEK

28. 4. 2021
Unikátní putovní výstava, pro všechny malé i velké příznivce pestrobarevných kostiček Lego. Součástí výstavy je herna pro děti. Výstava je prodloužena do 20. 6. 2021.

ŽIJU V PRVNÍ REPUBLICE
Od 2. 7. 2021 otevřeme zajímavou výstavu o módě první republiky, kterou připravujeme ve spolupráci s vášnivou sběratelkou, rodačkou z Lán, Ludmilou Zuskovou.
Průvodce/průvodkyně na hradišti Budeč

Hledáme nového průvodce/průvodkyni na letní brigádu. Chcete načerpat zajímavé zkušenosti? Přihlaste se!


PERMONÍKOVA PROCHÁZKA CENTREM KLADNA
Volnočasová aktivita pro rodiny s dětmi během lockdownu i po něm! Zdarma ke stažení včetně návodu a soutěže o drobné ceny.


ŠPANĚLSKÁ CHŘIPKA V KLADNĚ

Zaměřeno na region! Víte, že první informace o výskytu španělské chřipky na našem území byla zjištěna právě v Kladně? V souvislosti s nynější celosvětovou pandemií Covid-19 se často hovoří o dřívější nákaze tzv. španělskou chřipkou. Přinášíme vám zajímavou online výstavu přibližující vývoj a průběh španělské chřipky u nás na Kladensku, která sužovala svět v letech 1918 - 1920.


VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí (Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku, Vánoční a novoroční pohlednice, Výročí 150 let od povýšení Kladna na město, Než rozkvetly šeříky a další).


Starší zprávy z roku 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 04.06.2021. Verze pro tisk.