Aktuálně

Vážení příznivci našeho muzea,

v návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z úterý 10. 3. 2020 a následné vyhlášení nouzového stavu jsou Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně a Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích pro veřejnost do odvolání uzavřeny.

O náhradních termínech Vás budeme informovat. Aktuální informace najdete na našich webových stránkách a na facebooku.VÝSTAVA KLÁRA A TŘI ILUSTRÁTOŘI - PŘIPRAVENA K OTEVŘENÍ

3. 4. 2020
Výstavu, kterou jsme měli zahajovat na Mezinárodní den dětské knihy 2. 4., máme připravenou v "šuplíku". Až situace dovolí, budete si moci prohlédnout ilustrace k oblíbené dětské literatuře spisovatelky, lektorky a scénáristky Kláry Smolíkové.

HLASUJTE PRO NÁŠ PROJEKT V PARTICIPATIVNÍM ROZPOČTU STŘEDOČEKÉHO KRAJE

31. 3. 2020
Ve spolupráci s městem Kladno jsme podali dva projekty pro participativní rozpočet Středočeského kraje. Pomozte nám je realizovat - do 15. dubna potřebujeme získat 50 hlasů pro projekt Umístění směrovky v podobě těžní věže ke kruhovému objezdu na Cikánce a projekt Rozmístění informačních trojbokých panelů s turistickými mapami

V MUZEU ZAKOTVILA VYDRA S BOBREM!

30. 3. 2020
Nouzový stav, den 18.
Ve výstavě Vydra s bobrem se bez návštěvníků nudí dermoplastické exponáty a z této dlouhé chvíle se daly do družného rozhovoru. Zachytili jsme jej… A: Dovolte, abych se představil. Jsem bobr evropský. B: A já jsem taky bobr evropský. A: To ale není možné, vždyť nevypadáte jako já… pokračování viz link.

FUJ, TO JE VEDRO - VÝZVA

11. 2. 2020
Chtěli byste se podílet na podobě muzejní výstavy? Je to zcela jednoduché! Na toto léto připravujeme výstavu Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! (Aneb kam se Kladeňáci chodili koupat). Naše muzejní depozitáře ovšem neobsahují tolik informací, fotografií a výstavních předmětů, aby dokázaly v plné šíři představit toto poutavé, avšak dosud neprobádané téma.

KAREL KOVY KOVÁŘ - BESEDA A AUTOGRAMIÁDA

21. 2. 2020
Kvůli vyhlášení nouzového stavu v ČR musela být zrušena beseda a autogramiáda Karla Kovy Kováře ve čtvrtek 19. března. Díky jeho vstřícnosti by se setkání s ním v našem muzeu mělo uskutečnit v náhradním termínu. Zakoupené vstupenky i rezervace zůstávají proto v platnosti!

VÝROČNÍ ZPRÁVA MUZEA ZA ROK 2019
11. 3. 2020
Přečtěte si naši výroční zprávu a seznamte se s činností muzea v uplynulém roce.


STAROČESKÁ HORNICKÁ KUCHYNĚ

19. 12. 2019
Připravili jsme pro vás ukázku hornické kuchyně přelomu 19. a 20. století. Zútulňuje stávající expozici Od městečka ke královskému hornímu městu, která připomíná vývoj Kladna v době rozmachu hornictví a hutnictví. A tak zde kromě modelu vysokých pecí, obrazů železáren, městských vedut a map naleznete i modelovou domácnost s kamny, kameninovými hrnci, bandaskami, kafáči, neckami či unikátní lidickou skříní.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

28. 1. 2020
Rádi bychom vám prozradili, že během tohoto léta bude Sládečkovo muzeum znovu otevřené a že chystáme zajímavý program! První vlaštovkou, kterou vypouštíme, je pozvánka na letní příměstský tábor "Zpátky do minulosti". Těšíme se na Vaše děti!

NOVINKY Z MUZEA PRAVIDELNĚ DO VAŠEHO E-MAILU ZÍSKÁTE ZDE!

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 03.04.2020. Verze pro tisk.