Aktuality

VÝSTAVA KOŘENY

Termín výstavy: 14. 2. 2024 - 5. 1. 2025

Svět kořenů je plný barev, příběhů a překvapení. Po překročení bludného kořene se zmenšíte a ocitnete se pod zemí, v půdě. Zažijete v tajemné říši kořenů to, co tu zažívá třeba krtek. A jak krtek vypadá doopravdy? Co má ve spíži a kdo s ním v podzemí ještě bydlí? Jak vypadají kořeny hodně zblízka, co dělají a s kým se kamarádí?


SOUTĚŽTE MEZI KOŘENY O SKVĚLÉ CENY

Přijďte během letních prázdnin na výstavu Kořeny. Čeká na vás několik důvtipných otázek a boxík, kam své kreativní odpovědi vhodíte. My z těch správných v prvním zářijovém týdnu vylosujeme tři výherce! Ceny stojí opravdu za to, chtěli jsme vám udělat radost.

PRVNÍ CENA - senzorické ortopedické podložky ve tvaru přírodnin, druhá cena je balanční hra - strom - kvalitní dřevěná hračka a třetí cenou je opět kvalitní dřevěná hračka Životní cyklus, která rozvíjí proces myšlení. Držíme palce!


KEMPOVÁNÍ V MUZEU

Termín akce 17. 8. 2024

Zveme vás na letní tradiční akci nejen pro rodiny s dětmi. Užijte si posezení u ohně s pohodovou rockovou kapelou Reserve band (https://reservebandcz.wixsite.com/reserve), zábavou pro děti a letním kinem (film Nerozlučná dvojka). Kdo chce kempovat se vším všudy, vezme stan a přespí u nás na zahradě. Celá zábava je za jednotnou cenu (dospělý 150,-/ dítě 100,-). Rezervace na muzeum@omk.cz nebo na tel.: 312 248 045.


UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Vážení návštěvníci, z důvodu instalace výstavy Kořeny je pro veřejnost otevřena pouze první část - jedna místnost- stálé expozice věnovaná pravěku a baroku. Děkujeme vám za pochopení.


ON-LINE KATALOG SBÍREK STŘEDOČESKÉHO MUZEA V ROZTOKÁCH U PRAHY A SLÁDEČKOVA VLASTIVĚDNÉHO MUZEA V KLADNĚ

V rámci projektu Digitalizace sbírek a vybavení digitalizačního pracoviště ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy je realizován ve spolupráci obou muzeí on-line katalog sbírkových fondů, postupná digitalizace stále probíhá.

On-line katalog vznikl díky podpoře poskytnuté ze státního rozpočtu ČR na rok 2023 na základě „Výzvy č. 0241/2022 – Digitalizace kulturních statků a národních kulturních památek I.“ vyhlášené v rámci Národního plánu obnovy – iniciativy Digitalizace kulturního a kreativního sektoru, jehož cílem je podpora digitalizace kulturního dědictví České republiky s využitím inovativních technologií maximálně šetrných k životnímu prostředí.


PROJEKT CESTOU UHLÍ A ŽELEZA

Právě probíhá podání žádosti o dotaci v integrovaném regionálním operačním programu, jejímž hlavním cílem je záchrana významné části technické památky v areálu Hornického skanzenu Mayrau (stavební obnova budovy Lampovny, konzervace nejstarší těžní věže Mayrau) a vybudování hornicko-hutnické expozice, která představí historii kamenouhelné těžby a hutního průmyslu na Kladensku a Slánsku. Představujeme veřejnosti předložený projekt.

Starší zprávy z roku 2023

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 12.07.2024. Verze pro tisk.