Organik

14. 9. - 25. 11. 2012 , vernisáž 13. 9. od 18 hod.

Výstava konceptuálního fotografa, organizátora obrazu a grafika Radka Pokorného

RADEK POKORNÝ (1971)

Radek Pokorný je odborníkem na úpravu fotografií, grafikem, lektorem a konceptuálním fotografem na volné noze. Profesionální postprodukcí fotografií se zabývá patnáct let, výstavní zvětšeniny připravoval pro Jana Šibíka, Davida Krause, Filipa Šlapala, Václava Chocholu, National Geographics, LGP, Václava Jiráska, Miro Švolíka a další. Spolupracuje s týdeníkem Reflex. Mezi jeho žáky patří i nositelé ceny Czech Press Photo a profesionální fotografové českých deníků.
Ve volné fotografické a videoartové tvorbě zkoumá hranice media skrze fenomény náhody a determinace, času, (ne)obyčejnosti, změny měřítka a čitelnosti.

DROBNOSTI
Výběr 42 snímků z rozsáhlého "archivu drobností", jak autor nazývá snímky pořízené kapesním japonským digitálním fotoaparátem a starou ruskou fotografickou lupou, původně určenou k prohlížení kinofilmových políček. Autor namísto prohlížení technických obrazů mapuje lupou lehce přehlédnutelná místa a napomáhá tím vzniku překvapivých imaginativních obrazů.

METAMORFÓZA
Chceme-li pochopit předchozí generace, nabízejí se nám zdánlivě jen hmotné věci: paměti, úřední záznamy, artefakty … Metamorfóza je pokusem o překročení tohoto historického omezení - technikou projekce na vlastní tělo zakusit doteky minulosti a přítomnosti - nechat své blízké znovu oživnout na známých místech se starou tváří, ale v novém těle ...


Sponzor vernisáže:

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 06.11.2012. Verze pro tisk. O úroveň výše.