Vydra s bobrem

6. 3. – 31. 5. 2020

Vernisáž ve čtvrtek 5. 3. 2020 od 17:00

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně zve v jarních měsících na interaktivní výstavu věnovanou přírodě. Návštěvníci budou moci zjistit, jak žijí a proč jsou chráněni vydra říční a bobr evropský.

Výstava spojená z projektů "Čus vydrus!" a "Tajemná dáma vod a mokřadů" od Českého nadačního fondu pro vydru v Třeboni a "Zaostřeno na bobra" Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Sylva Lunae představí dva druhy chráněných živočichů, které se postupně dostávají i do okolí Kladna. Nejdříve nabídne zajímavosti o bobřím životě: jídelníčku, domově nebo rodině, ale také informace o výzkumu bobrů, jejich ochraně a rozšíření v ČR.

Naučný a vtipný komiks od dětí z třeboňského přírodovědného kroužku pak ukáže život vydry - období mláďat, přizpůsobení pobytu ve vodě, ale i zvířata a nástrahy, se kterými se vydra každodenně setkává, doplní ji přehledné informace o životě a ochraně vyder.

Obě výstavy doplní četné vycpaniny z muzejních sbírek, a to jak vydry s bobrem, tak i zvířat, která jsou s nimi příbuzná, a chybět nebude ani ukázka ohlodaného stromu a zábavné úkoly pro děti.


Fotografie z vernisáže a pohledy do výstavy:

Foto (C) SVMK, 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 06.03.2020. Verze pro tisk. O úroveň výše.