Masopust na Mayrau 2019

V sobotu 23. 2. 2019 se naposledy před Velikonocemi pořádně poveselíme - na Mayrovce se uskuteční Masopust.

Od 15 hod. začíná na Mayrovce program: setkání průvodů, udělení masopustních práv - korunovace královny masopustu - vystoupení Krušnohorské dudácké muziky - masopustní taškařice - vystoupení flašinetáře Honzy z Ostrova - od 16:30 zahraje v cechovně Kladenská heligonka.

Na Mayrovku se vydají tyto masopustní průvody:

Průvod maškar z Podprůhonu vyrazí ve 13:00 z náměstíčka Viktora Stříbrného a půjde trasou V. Burgra – Havířská - A. Suchého – V. Kratochvíla - Na Vyhaslém - přes Kamenný vrh - Lesní - směr Hornický skanzen Mayrau.

Průvod maškar z Tuháně s obchůzkou po domech vyrazí ve 13:30 z Louky trasou ulice Lesní - Aeškerova - Revoluční - směr Hornický skanzen Mayrau.

Průvod maškar z Libušína vyrazí ve 14:00 od MÚ Libušín trasou Přemyslova - sídliště - ulicemi Františka Brzáka - Tuháňská - okolo střelnice a čističky odpadních vod - směr Hornický skanzen Mayrau

Průvod maškar z Vinařic vyrazí ve 14:30 od OÚ Vinařice trasou V. ulice - ulicemi k Náměstí - Švermovská - 9. května - Hornická - Hlavní - směr Hornický skanzen Mayrau

Masopust pokračuje masoputní tancovačkou se zabijačkou v sále hospody Případov v Třebichovicích od 19 hod. (vstup již od 18 hod.) - masky vstup zdarma.

Ve spolupráci s Kladenskou dopravní a strojní s.r.o. bude vypraven masopustní vlak z Kladna. Vlak vyjíždí ve 13:40 ze zastávky Kladno hl. n. a ze skanzenu zpět na Kladno v 18:00. Více informací a rezervace jízdenek provádějte na telefonním čísle +420 777 794 421 nebo na e-mailu zazitkovyvlak@kdskladno.cz . Cena je 90 Kč/dospělý, 60 Kč/dítě.

Za podporu děkujeme obci Vinařice, městu Libušín, Kompek s.r.o., Johnny Servis

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 06.02.2019. Verze pro tisk. O úroveň výše.