Vernisáž výstavy Organik

V přednáškovém sále muzea proběhla 13. 9. vernisáž experimentujícího fotografa, grafika… či všestranného "organizátora obrazu" Radka Pokorného. Byla především setkáním lidí - ať již z oboru nebo rodiny. A fungujícím podnětem pro toto setkání byly dva vystavené cykly Metamorfóza a Drobnosti.

Na tomto odkazu najdete video a níže několik fotografií.


Ředitel muzea PhDr. Zdeněk Kuchyňka připomněl v úvodu příběh kladenského muzea. Hudebník, výtvarník, ale také performer Petr Nikl přivítal návštěvníky několika písněmi, přičemž tu poslední ztlumil a ukončil odchodem z místnosti. Úvodní řeč napsanou kamarádem Radka Pokorného Martinem Holubem přečetl kamarád a současně kamarád kamaráda (Martina Holuba) ing. Robert Čert, který následně výstavu doplnil nostalgickým pachem, když smísil vývojku s přerušovačem a ustalovačem.
Radek Pokorný pronesl stručně: "Chtěl jsem vás už dlouho vidět. Přemýšlel jsem, jak to udělat, a napadlo mě, že bych mohl udělat výstavu. Děkuju Sládečkovu muzeu, že mi to umožnilo, a vám, že jste to pochopili."Zbytek večera se diskutovalo, potkávalo, jedlo, prohlíželo, pilo...
Výstava bude instalována do 25. listopadu. Zveme vás k její návštěvě!

foto Lukáš Krinke

Sponzor vernisáže:

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 21.09.2012. Verze pro tisk. O úroveň výše.