Aktuálně

BIO ORION: Filipíny

30. 1. 2020
Cestopisné promítání skautského střediska Orion Kladno bude v únoru jindy a na jiné téma, než jsme původně avizovali. Chillčinčil, aneb osvědčené duo cestovatelů Andy a Hipík Policarovi nás tentokrát vezmou na Filipíny. A dodávají k tomu: Líbánky na Filipínách - to zní velmi romanticky, ale byli jsme dost překvapeni, jak napínavá dovolená to nakonec byla… Přijďte do muzea tentokrát ve středu 19. února 2020 v 18:00. Vstupné 15 korun.

VE STÍNU IMPÉRIA

11. 2. 2020
Výstava zapůjčená od Muzea T. G. M. Rakovník nabízí jak ukázku unikátních archeologických nálezů, včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu, tak obecně seznámení s dobou, kdy naše území obývaly germánské kmeny, dostávající se do stále bližšího kontaktu s Římský impériem (cca 1. až 4. stol. našeho letopočtu). Výstava potrvá do 23. února 2020. Srdečně zveme!

VYPRODÁNO! KAREL KOVY KOVÁŘ - BESEDA A AUTOGRAMIÁDA

21. 2. 2020
Známý youtuber Kovy představí v muzeu svou knižní novinku iPohádku. Následovat budou autogramiáda a beseda přibližně o tom, co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu. Ve čtvrtek 19. března v 17:00. Vstupné 30 Kč.

Počet rezervací dosáhl kapacity přednáškového sálu. Litujeme, ale další zájemce už přijímáme jen jako náhradníky.


LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

28. 1. 2020
Rádi bychom vám prozradili, že během tohoto léta bude Sládečkovo muzeum znovu otevřené a že chystáme zajímavý program! První vlaštovkou, kterou vypouštíme, je pozvánka na letní příměstský tábor "Zpátky do minulosti". Těšíme se na Vaše děti!

SVATÁ LUDMILA - 1100 LET

8. 1. 2020
K nadcházejícímu 1100. výročí od mučednické smrti kněžny Ludmily připravilo Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a spolek Svatá Ludmila 1100 let putovní výstavu věnovanou počátkům českého státu a nejstarším domácím světcům. Výstava nyní doputovala do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, kde bude k vidění do 22. března 2020. Navštivte své muzeum!

CHCETE SE PODÍLET NA VÝSTAVĚ?

11. 2. 2020
Chtěli byste se podílet na podobě muzejní výstavy? Je to zcela jednoduché! Na letošní léto připravujeme výstavu Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! (Aneb kam se Kladeňáci chodili koupat). Naše muzejní depozitáře ovšem neobsahují tolik informací, fotografií a výstavních předmětů, aby dokázaly v plné šíři představit toto poutavé, avšak dosud neprobádané téma.

PŘEDNÁŠKA NEŘÁD V DIVOČINĚ - JAK DLOUHO SE V NAŠICH LESÍCH HOSPODAŘÍ?

4. 2. 2020
Přednáška přírodovědce a ředitele Centra pro teoretická studia doc. Petra Pokorného, Ph.D. se bude zabývat aktuálními problémy životního prostředí a přírody z hlediska paleoekologie, která přináší konkrétně při zkoumání lesů staletou až tisíciletou perspektivu. Srdečně zveme ve čtvrtek 27. února 2020 od 18:00 do multifunkčního sálu muzea.

STAROČESKÁ HORNICKÁ KUCHYNĚ

19. 12. 2019
Připravili jsme pro vás ukázku hornické kuchyně přelomu 19. a 20. století. Zútulňuje stávající expozici Od městečka ke královskému hornímu městu, která připomíná vývoj Kladna v době rozmachu hornictví a hutnictví. A tak zde kromě modelu vysokých pecí, obrazů železáren, městských vedut a map naleznete i modelovou domácnost s kamny, kameninovými hrnci, bandaskami, kafáči, neckami či unikátní lidickou skříní.

NOVINKY Z MUZEA PRAVIDELNĚ DO VAŠEHO E-MAILU ZÍSKÁTE ZDE!

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 19.02.2020. Verze pro tisk.