Aktuálně

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


AKTUALITA

18. 12. 2020
Vážení návštěvníci, muzeum je s ohledem na vládní opatření proti Covid 19 od 18. 12. 2020 do odvolání pro veřejnost uzavřeno!


Přejeme vám pevné zdraví a těšíme se s vámi na viděnou!
Pracovníci Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.PERMONÍKOVA PROCHÁZKA CENTREM KLADNA
Volnočasová aktivita pro rodiny s dětmi během lockdownu i po něm! Zdarma ke stažení včetně návodu a soutěže o drobné ceny.


STŘEDNÍ ČECHY BĚHEM STAVOVSKÉHO POVSTÁNÍ A ČESKÉ VÁLKY
15. 1. 2021
Máme pro vás připravenou novou výstavu!

Po uvolnění opatření vlády proti Covid 19 a otevření muzeí budete moct navštívit putovní výstavu Státního oblastního archivu v Praze k výročí vypuknutí třicetileté války. Výstava je prodloužena do 18. 4. 2021 a představí na textových panelech jak každodennost počátku 17. století, tak kruté válečné střety tzv. české války v letech 1618-1621 vrcholící bitvou na Bílé hoře a Staroměstskou exekucí.


VÝSTAVKA PŘÍRŮSTKŮ DO SBÍREK

28. 12. 2020
V uplynulých letech jsme se během Vánoc vždy snažili obohatit nabídku muzea o výstavku nových přírůstků do zoologické sbírky. Učinili jsme tak i letos, přestože je muzeum zavřeno. Spolu s vámi se těšíme, že si nové vycpaniny přijdete prohlédnout, jakmile se muzeum znovu otevře. (Na snímku pohled do tváře lišky obecné těsně před dokončením v preparátorské dílně.)

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí (Adventní a vánoční zvyky na Kladensku a Slánsku, Vánoční a novoroční pohlednice, Výročí 150 let od povýšení Kladna na město, Než rozkvetly šeříky a další).


Starší zprávy z roku 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 03.03.2021. Verze pro tisk.