Aktuálně

UPOZORNĚNÍ: Z důvodu opravy silnice Dukelských hrdinů jsou na cestě do muzea omezení. Jak se k nám dostat, se podívejte ZDE.

HLEDÁME KOLEGU Sládečkovo vlastivědné muzeum, p. o., v Kladně přijme pokladní/pokladníka na DPČ. Pracovní doba úterý až neděle vždy 1 x za 14 dnů. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost práce na PC, spolehlivost a kultivované vystupování. Vhodné i pro důchodce. Nástup 1. 1. 2020. Životopisy zasílejte do 17. 11. 2019 e-mailem na muzeum@omk.cz nebo poštou na SVMK, Huťská 1375, 272 Kladno


PAMÁTKY NAŠÍ KRAJINY - ZLONICKO

6. 11. 2019
Ve čtvrtek 21. listopadu od 18 hodin si nenechte ujít přednášku PhDr. Vladimíra Přibyla o umění na Zlonicku. Putování tamní barokní krajinou nás zavede k poutnímu kostelu sv. Isidora v Budeničkách, k jedinečné klasicistní hrobce Kinských a možná i k farnímu kostelu Nanebevzetí Panny Marie ve Zlonicích.

PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT...

4. 11. 2019
Také Sládečkovo muzeum připravilo výstavu k 30. výročí sametové revoluce. Výstava s názvem Pravda a láska má za cíl především studentům ZŠ a SŠ přiblížit atmosféru pozdního socialismu a zlomovou událost nedávných dějin, a to prostřednictvím dobových fotografií, tisku, dokumentů i studentského "zátiší". Podívejte se na fotografie z vernisáže, výstava potrvá do 5. ledna 2020.

VE STÍNU IMPÉRIA - Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku

11. 11. 2019
Na tuto zimu si SVMK připravilo unikátní výstavu, která bude otevřena pro širokou veřejnost, včetně rodiny s dětmi, pro které je připraveno několik interaktivních prvků a fotopointů. Na výstavě prezentujeme archeologické nálezy z doby římské (1. - 4. stol. n. l.) včetně nových poznatků o osídlení našeho regionu. Výstavu slavnostně zahájíme ve čtvrtek 28. 11. v 17:00. Srdečně zveme!

VYŠLO NOVÉ ČÍSLO POSLA Z BUDČE

10. 10. 2019
Víte, kdo byl třetím pražským biskupem a proč měl špatnou pověst? Napadlo by Vás, že pracovníci kladenského Průmstavu psali americkým kosmonautům, kteří obletěli Měsíc? Zajímají vás dějiny kladenské cyklistiky...? Přečtěte si nové číslo muzejního almanachu Posel z Budče!


NOVINKY Z MUZEA PRAVIDELNĚ DO VAŠEHO E-MAILU ZÍSKÁTE ZDE!

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 18.11.2019. Verze pro tisk.