Aktuálně

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


ZAVÍTEJTE DO MUZEA!

8. 5. 2020
Navštívit můžete výstavy Vydra s bobrem a Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!
Na Vašem bezpečí nám záleží. Zde najdete všechny potřebné informace pro bezpečnou návštěvu a jsou vyvěšeny také u vchodu do muzea. Vzhledem k tomu, že se opatření mohou měnit, doporučujeme, abyste sledovali naše internetové stránky a náš facebook.

O náhradním termínu pro autorské čtení Karla Kovyho Kováře vás budeme informovat.
Těšíme se na Vaši návštěvu! Pracovníci Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

FUJ, TO JE VEDRO, JDEME K VODĚ!

23. 6. 2020
Srdečně Vás zveme na letní výstavu věnovanou koupání a koupalištím na Kladensku. Zjistíte, nebo si připomenete, kam se Kladěňáci chodili koupat. Výstava bude otevřena v pátek 3. července a potrvá až do 20. září 2020.

KEMPOVÁNÍ V MUZEU

Chcete zažít noc pod stanem nebo širákem na netradičním místě? Muzejní zahrada je k tomu jako stvořená!

SESKOKEM SESKOK! POZVÁNKA NA VÝSTAVU

23. 6. 2020
Srdečně Vás zveme do Nového Strašecí na výstavu historických velocipedů s názvem Seskokem seskok!, kterou si pro Vás připravilo Muzeum T.G.M. Rakovník ve spolupráci se Sládečkovo vlastivědným muzeem v Kladně. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 25. června a potrvá do 6. září 2020.


Letos jsme pro vás přichystali malé překvapení - neomezená data na 24 hodin jako dárek od @T-Mobile CZ. Stačí k nám přijít do muzea a aktivovat si je na místě. Užívejte léto a těšíme se na vás!


VIRTUÁLNÍ VÝSTAVY A ZAJÍMAVOSTI Z NAŠICH SBÍREK

Nahlédněte do uplynulých online výstav a zajímavostí.


STAROČESKÁ HORNICKÁ KUCHYNĚ

19. 12. 2019
Připravili jsme pro vás ukázku hornické kuchyně přelomu 19. a 20. století. Zútulňuje stávající expozici Od městečka ke královskému hornímu městu, která připomíná vývoj Kladna v době rozmachu hornictví a hutnictví. A tak zde kromě modelu vysokých pecí, obrazů železáren, městských vedut a map naleznete i modelovou domácnost s kamny, kameninovými hrnci, bandaskami, kafáči, neckami či unikátní lidickou skříní.

Starší zprávy z roku 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 07.07.2020. Verze pro tisk.