Aktuality

SKLÁŘSKÝ WORKSHOP

Staň se na chvíli skutečným sklářem v sobotu 3. 6. 2023! Přijďte kdykoli mezi 11:00 až 17:00 do zahrady muzea. Uvidíte ukázky řemesla a práce se žhavou sklovinou ateliéru Zkus sklo a hlavně si díky speciální mobilní sklářské peci můžete vyrobit a odnést vlastní skleněný výrobek! Určeno pro malé i velké. Vstupné 80,-Kč/40,-Kč (součástí vstupného je i možnost prohlídky muzea). Hotový výrobek je třeba správně vychladit do druhého dne, kdy si jej bude možné vyzvednout.

Akce se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Ludvika Smrčková - kladenská rodačka, která sklářskému řemeslu zasvětila celý svůj život.

Pro děti jsou připravené další aktivity jako střílení z praku i cvrnkání kuliček.


NOC KOSTELŮ

Zavítejte na program Noci kostelů 2. června 2023 do kostela sv. Petra a Pavla na Budči u Zákolan. Čeká vás bohatý program v podobě komentovaných prohlídek, koncertu, představení knihy Putování po památných místech Čech či promítání filmu sv. Václav. Celý program bude probíhat od 16:30 do 23:00 hodin.


VÝSTAVA NA PŘELOMU EPOCH

Výstava, která představuje město Kladno v letech 1889-1914. Jedná se o epochu, kdy se Kladno "vyšvihlo" mezi přední průmyslová centra. Přijďte se podívat, v jak slavném městě jste se rozhodli bydlet a žít.


PROJEKT CESTOU UHLÍ A ŽELEZA

Právě probíhá podání žádosti o dotaci v integrovaném regionálním operačním programu, jejímž hlavním cílem je záchrana významné části technické památky v areálu Hornického skanzenu Mayrau (stavební obnova budovy Lampovny, konzervace nejstarší těžní věže Mayrau) a vybudování hornicko-hutnické expozice, která představí historii kamenouhelné těžby a hutního průmyslu na Kladensku a Slánsku. Představujeme veřejnosti předložený projekt.

Starší zprávy z roku 2022

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 01.06.2023. Verze pro tisk.