Poznejte svět barev! Tato interaktivní a zábavná výstava vás vtáhne do úžasného světa. Jakého? Plného barev, které jsou všude kolem nás, ať už v umění, přírodě, nebo v každodenním životě.
Ve spolupráci s odborem životního prostředí Magistrátu města Kladna muzeum připravilo osmý ročník semináře o přírodě Kladenska a její ochraně. Proběhne v úterý 21. ledna v přednáškovém sále muzea.STÁLÁ EXPOZICE - UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že ze stálé expozice je momentálně otevřena pouze první část - jedna místnost - věnovaná pravěku a baroku. Další části expozice prozatím ustoupily ve prospěch prostorově náročných krátkodobých výstav a ve stávající podobě již nebudou obnoveny. Jako náhradu prosíme přijměte pozvání do virtuální výstavy Na přelomu epoch, která zachycuje stěžejní období v dějinách našeho města, přelom 19. a 20. století.
Brzy se můžete těšit na projekty, ke kterým přizveme i Vás, abychom společně diskutovali o možných podobách nové stálé expozice.Děkujeme vám za pochopení.
ON-LINE KATALOG SBÍREK STŘEDOČESKÉHO MUZEA V ROZTOKÁCH U PRAHY A SLÁDEČKOVA VLASTIVĚDNÉHO MUZEA V KLADNĚV rámci projektu Digitalizace sbírek a vybavení digitalizačního pracoviště ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy je realizován ve spolupráci obou muzeí on-line katalog sbírkových fondů, postupná digitalizace stále probíhá.On-line katalog vznikl díky podpoře poskytnuté ze státního rozpočtu ČR na rok 2023 na základě „Výzvy č. 0241/2022 – Digitalizace kulturních statků a národních kulturních památek I.“ vyhlášené v rámci Národního plánu obnovy – iniciativy Digitalizace kulturního a kreativního sektoru, jehož cílem je podpora digitalizace kulturního dědictví České republiky s využitím inovativních technologií maximálně šetrných k životnímu prostředí.
V Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích právě probíhá největší investiční akce od doby, kdy se skanzen stal pobočkou našeho muzea. V rámci integrovaného regionálního operačního programu ITI PMO začala rekonstrukce několika objektů, jejímž hlavním cílem je záchrana významné části této technické památky (rekonstrukce železniční vlečky a uhelné a hutní dráhy, stavební obnova budovy Lampovny a Kompresorovny, konzervace nejstarší těžní věže Mayrau, vybudování moderních depozitářů) a vybudování hornicko-hutnické expozice, která představí historii kamenouhelné těžby a hutního průmyslu na Kladensku a Slánsku. Z celkových nákladů projektu 172 mil. Kč pokryje dotace z EU a státního rozpočtu 85% a zbývající část uhradí Středočeský kraj. Představujeme veřejnosti současný stav projektu Cestou uhlí a železa.
Starší zprávy z roku 2024