Aktuálně

Novinky z muzea pravidelně do vašeho e-mailu získáte ZDE!


UŽ MÁME OTEVŘENO!

8. 5. 2020
Díky uvolňování opatření jsme pro vás otevřeli muzeum už v úterý 12. května. Navštívit můžete výstavy Vydra s bobrem a nově také Klára a tři ilustrátoři. Bohužel, v souladu s nařízením vlády je počet návštěvníků v jednom okamžiku omezen na 21 osob. Návštěva je samozřejmě možná jen se zakrytím nosu a úst rouškou. A pokud nejste rodina, musíte dodržovat doporučený odstup od dalšího návštěvníka 2 metry. Veškeré informace jsou vyvěšeny u vchodu do muzea a najdete je i zde. Vzhledem k tomu, že se mohou měnit, doporučujeme, abyste sledovali naše internetové stránky a náš facebook. O náhradním termínu pro autorské čtení Karla Kovyho Kováře vás budeme informovat.
Těšíme se na Vaši návštěvu. Pracovníci Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

HLASUJTE PRO NÁŠ PROJEKT V PARTICIPATIVNÍM ROZPOČTU STŘEDOČEKÉHO KRAJE

21. 5. 2020
Ve spolupráci s městem Kladno jsme podali dva projekty pro participativní rozpočet Středočeského kraje. Do druhého kola postoupil projekt související s Hornickým skanzenem Mayrau, a to umístění směrovky v podobě těžní věže ke kruhovému objezdu na Cikánce. Děkujeme Vám za podporu! Tím to však nekončí, zda bude projekt realizovaný, záleží na Vás! Hlasovat můžete do 15. června 2020 zde.

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA NEŽ ROZKVETLY ŠEŘÍKY

30. 4. 2020
Připravili jsme si pro vás unikátní virtuální výstavu Než rozkvetly šeříky - 75 let od konce 2. světové války na Kladensku, kterou zde symbolicky zveřejňujeme ve sváteční den 8. května. Nahlédněte do historie svého města či obce!

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - ZRUŠENO

1. 5. 2020
Jsme velmi rádi, že o naše nabízené příměstské tábory byl takový zájem. Bohužel jsme nuceni s ohledem na nová hygienická opatření muzeí a jejich návštěvníků letošní dva turnusy zrušit. Tato situace nás velmi mrzí a my doufáme, že se s vámi příští rok již bez obav setkáme!

ONLINE VÝSTAVA KNĚŽNA SV. LUDMILA

14. 4. 2020
K výstavě Kněžna sv. Ludmila | Střední Čechy - kolébka národních patronů vznikla online komentovaná prohlídka z její "zastávky" v Muzeum T. G. M. Rakovník. Pokud jste ji u nás nestihli, můžete se podívat na komentář archeoložky Mgr. Kateřiny Blažkové a ředitele Sládečkova muzea PhDr. Zdeňka Kuchyňky ve videu.

NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ Z NAŠÍ NUMIZMATICKÉ SBÍRKY

4. 4. 2020
Protože nemůžete navštívit muzeum, nabízíme Vám alespoň pohled do naší numismatické sbírky. Vybrali jsme z ní několik zajímavých ukázek s příběhem a celou sbírku si pak můžete prohlédnout na webu Středočeského kulturního dědictví.

FUJ, TO JE VEDRO - VÝZVA

11. 2. 2020
Chtěli byste se podílet na podobě muzejní výstavy? Je to zcela jednoduché! Na toto léto připravujeme výstavu Fuj, to je vedro, jdeme k vodě! (Aneb kam se Kladeňáci chodili koupat). Naše muzejní depozitáře ovšem neobsahují tolik informací, fotografií a výstavních předmětů, aby dokázaly v plné šíři představit toto poutavé, avšak dosud neprobádané téma.

VÝROČNÍ ZPRÁVA MUZEA ZA ROK 2019
11. 3. 2020
Přečtěte si naši výroční zprávu a seznamte se s činností muzea v uplynulém roce.


STAROČESKÁ HORNICKÁ KUCHYNĚ

19. 12. 2019
Připravili jsme pro vás ukázku hornické kuchyně přelomu 19. a 20. století. Zútulňuje stávající expozici Od městečka ke královskému hornímu městu, která připomíná vývoj Kladna v době rozmachu hornictví a hutnictví. A tak zde kromě modelu vysokých pecí, obrazů železáren, městských vedut a map naleznete i modelovou domácnost s kamny, kameninovými hrnci, bandaskami, kafáči, neckami či unikátní lidickou skříní.

Starší zprávy z roku 2020

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 21.05.2020. Verze pro tisk.