Děti i rodiče vlastnoručně vyráběli hračky

Výstavu Pojďte, budeme si hrát doplnil v neděli 5. prosince 2010 workshop zaměřený na vlastnoruční výrobu hračky. Tu si mohly vyrobit samotné děti, s některými vypomohli jejich rodiče. Řezbář Jan Nováček přivezl různě tvarované kousky dřeva, které děti inspirovaly k výrobě autíček, domečků, letadel, rybiček… Jako první z dílny truhlářské ale vylétla dřevěná masařka.Ve výstavním sále se šil menší medvídek. Tato dílna přilákala holčičky i kluky, ale medvídky nejčastěji došily maminky.Z příze bylo možno si uháčkovat nebo uplést (někdy úplně poprvé) nejčastěji šálu na medvídka, ale také malou vestičku, kabelku a sukni.


Při malování smítálků, Lucek, Barborek nebo percht děti ukázaly, že se nebojí nejrůznějších velmi pestrých barev.


Ve fantazijní dílny byl základem pro výrobu postavičky (nebo třeba i letadla) brambor a větev. Ty se pak zdobily nejrůznějšími materiály - bavlnkami, drátky, skořápkami, kousky látek a tak dále.
A pokud byly děti na tvorbu hraček příliš malé, mohly se třeba zhoupnout na "kohoutech".Jsme moc rádi, že se účástníkům workshop líbil, o čemž svědčily nejen jejich tváře, ale i zápisy v návštěvní knize. Děkujemě a těšíme se na příště!
Foto © Zdeněk Kuchyňka, Ivana Zágnerová 2010

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 09.12.2010. Verze pro tisk. O úroveň výše.