Svatováclavské slavnosti na Budči 28. září 2007

Stany a plachty byly letos hlavním znamením Svatováclavských slavností na Budči. Ačkoli v noci svítil na jasné obloze Měsíc, pořadatelé i návštěvníci slavností se probouzeli do zamračeného dne a než první z nich dorazili na Budeč, už hustě pršelo. Řemeslníci a obchodníci se proto museli skrýt pod plachtami.
Někdy nezbylo, než vykopat pro vodu odtokový kanálek.

A členové skupiny historického šermu Thorax dokonce dvakrát zrušili své vystoupení, protože se vždy hustě rozpršelo a bojovníkům na mokré trávě hrozila nebezpečná zranění.

Až odpoledne ve 14.30 se počasí trochu umoudřilo a šermíři mohli na pevném podkladu cesty předvést alespoň ukázky fechtování.Promoklé a prostydlé návštěvníky dopoledne i odpoledne rozehřálo vystoupení žongléra a kejklíře Vojty Vrtka, který ukázal, že jde žonglovat i s koštětem, a jako vrcholné číslo předvedl žonglování třemi zapálenými pochodněmi.Jenom soubor Chairé s uměleckým vedoucím Josefem Krčkem se nemusel deště bát, protože vystupoval v rotundě sv. Petra a Pavla. I tak ale nepřízeň počasí poznamenala jejich vystoupení menší účastí na odpoledním koncertě. Ti, kdo na něj ale vydrželi, určitě nelitovali.Foto © Zdeněk Kuchyňka a Jaroslav Vyšín

© Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Poslední aktualizace 07.10.2007. Verze pro tisk. O úroveň výše.